Salibandykoulu

Jokerit SB:n tälle kaudelle perustettu Salibandykoulu on aloittanut toimintansa. Salibandykoululla on vakiovuoro kaudella 2021-2022 Campo Centerissä yhdessä P8 joukkueen kanssa. Tervetuloa mukaan pelaamaan ja harrastamaan salibandya.

Salibandykoulu on tarkoitettu kaikille salibandysta ja liikunnasta kiinnostuneille 5-7 vuotiaille lapsille ja ne tarjoavat erinomaisen mahdollisuuden tutustua lajiin. Salibandykoulu sisältää monipuolista harjoittelua sekä vauhdikkaita peliosuuksia osaavien valmentajien johdolla - salibandykoulu harjoittelee yhdessä G-poikien kanssa kunnes salibandykoululaisia on niin paljon, että oma ryhmä perustetaan.

Salibandykoulu sopii niin aloittelijoille kuin kokeneemmillekin poika- tai tyttö pelureille. Perusajatuksena on, että jokainen saa harjoitella ja kokea onnistumisia omalla tasollaan ja syntyy kipinä aloittaa kiva harrastus.

Ilmoittaudu mukaan salibandykouluun tästä linkistä.


Ajankohtaista

Avoimet harjoitukset päätökseen - joukkueet toiminnassa (26.04.2013)
Jokerit Salibandyn kevään 2013 avoimet tryout-tapahtumat ovat saatu päätökseen. Vajaan kolmen viikon rupeama alkoi maanantaina 8.4. ja päättyi eilen illalla. Ajanjaksoon..

Go Fox Sports Presents: tunnelmia tryout-tapahtumista (25.04.2013)
Jokerit Salibandyn tryout-tapahtumat ovat saatu päätökseen. Käy katsomassa tunnelmia seuran YouTube-kanavalta tästä linkistä. Videot Jokerit Salibandylle tuottaa..

Tänään se alkaa - Jokereiden tryoutit käyntiin (08.04.2013)
Nyt se vihdoin alkaa! Jokerit Salibandyn toiminta käynnistyy maanantaina 8.4, kun joukkueiden taustahenkilöt, valmentajat ja seuran taustaorganisaation ihmiset pääsevät..

01.04.2013  Teemu Kalinainen ja Junnu Karesola luotsaavat Jokereiden B-poikien edustusta
28.03.2013  Seuran fanitus jatkuu odotettua kovempana - Facebookissa yli 800 kannattajaa
19.03.2013  Jokerit Salibandyn sivut on virallisesti avattu!
11.03.2013  Republic Floorball seuran väline- ja varustetoimittajana
07.03.2013  Avoimet harjoitukset alkavat huhtikuussa